veure PROGRAMA 2015

Del 15 de maig
al 17 de setembre

Del 27 de març al 3 de desembre 2016
i 1 de gener de 2017

Descarregar Programa 2016 en PDF
"La música comença a on s'acaba el llenguatge"
(E.T. Hoffman)
Descarregar Programa 2016 en PDF


Detall de les actuacions:

FESTIVAL INTERNACIONAL DE MÚSICA - S'AGARÓ




Diumange 15 Maig
19 hores
Església de S'Agaró

Pierluigi Camicia piano

Obres de Beethoven, Johannes Brahms i F. Chopin



Dissabte 25 Juny
20 hores
Església de S'Agaró

Luigi Puddu guitarra

Obres de Albéniz, Sor, Villa-Lobos, Barrios i Dyens



Dissabte 23 Juliol
20 hores
Església de S'Agaró

Francesca Salvemini flauta
Silvana Libardo piano

Obres de Gluck, Mozart, Poulenc, Bernstein, Lai, Steiner, Jarre, Gershwin, Fain, Rota, Salvemini, A. Morricone i E. Morricone
Bandes Sonores West Side History, Love Story, Dr. Zivago, Dolce Vita, Un Americà a París, Cinema Paraiso...



Diumenge 31 Juliol
20 hores
Església de S'Agaró

Ma. Eugènia Boix soprano
Anna Ferrer piano

Obres de Mozart, Granados, Mompou, Dvorák i Montsalvatge



Diumenge 7 Agost
20 hores
Església de S'Agaró

Claude Hauri violoncel
Corrado Greco piano

Obres de Brahms, Dvorák i Martinu



Dissabte 13 Agost
20 hores
Església de S'Agaró

MOZART CHAMBER ORCHESTRA (Beden-Württemberg)
Eva León violí
Horst Sohm director

Obres de Vivaldi i Mozart



Dissabte 20 Agost
20 hores
Església de S'Agaró

NEXUS PIANO DUO
Mireia Fornells &
Joan M. Hernández

Obres de Granados, Albéniz, Mompou, Montsalvatge i de Falla



Dissabte 27 Agost
20 hores
Església de S'Agaró

Tina Gorina soprano
Stanislav Angelov piano

Obres de Ziehrer, Léhar, Stolz, Millöker, Moore, Friml, Loewe, Lloyd Webber, Bernstein, Gershwin i Price



Dissabte 3 Setembre
20 hores
Església de S'Agaró

Patrizia Bettotti violí
Eduoardo Bruni piano

Obres de Tartini, Respighi, Bruni i Brahms



Dissabte 17 Setembre
19 hores
Església de S'Agaró

Marc Heredia piano
(Guardonat al Concurs Maria Canals 2015)

Obres de Beethoven, Revel, Rachmaninov, Brotons i Liszt






Detall de les actuacions:

CONCERTS CLÀSSICS: L'ESCALA / EMPÚRIES




Diumenge 27 Març
19 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Silvano Minella violí
Flavia Brunetto piano

Obres de Mozart, Debussy i Grieg



Dissabte 14 Maig
19 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Pierluigi Camicia piano

Obres de Beethoven, Johannes Brahms i Chopin



Dissabte 28 Maig
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Monica Secondini piano
Helga Anna Pisapia piano

Obres de Debussy, Beach, Moszkowski, Mozart i Pergolesi...
Piano a 4 mans Scott Joplin i els Beatles



Divendres 24 Juny
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Javier García Moreno guitarra

Obres de Albeniz, Sor, Villa-Lobos, Barrios i Dyens



Dissabte 9 Juliol
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Gernot Winischhofer violí
Anna Ferrer piano

Obres de Beethoven,Schubert, Massenet, Monti, Saint-Saëns, de Sarasate i Brahms



Dissabte 23 Juliol
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Piano a 4 mans
Tiziana Perna piano
Manfredi Di Crescenzo piano

Obres de Grieg, Barber, Rachmaninoff, Wagner i Verdi



Dissabte 30 Juliol
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Orlando Di Bello bandoneón
Carles Pons guitarra

Temes musicals de Piazzolla, Sassone/Bocacci, Laurenz, Troilo i Gardel



Dissabte 6 Agost
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Claude Hauri violoncel
Corrado Greco piano

Obres de Brahms, Dvorák i Martinu



Dissabte 12 Agost
22 hores
Església de Sant Pere de l'Escala

MOZART CHAMBER ORCHESTRA (Baden Würtemberg)
Eva León violi
Horst Sohm director

Les obres més famoses de Vivaldi i Mozart



Dissabte 20 Agost
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Karl Eichinger piano

Obres de Schubert, Liszt, Debussy i Gulda



Dissabte 27 Agost
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

TRIO DES EQUILIBRES
Agnès Pika violí
Blandine Leydier viola
Dimitri Maslennikov violoncel

Obres de Cras, Roussel i Finzi



Dissabte 3 Setembre
20 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Piano a 4 mans
Macha Makarevich piano
Yves Robbe piano

Obres de Fauré, Montsalvatge, Mendelssohn, Poulenc i Griec



Dissabte 10 Setembre
19 hores
Església de Sant Martí d'Empúries

Silvia Martinelli soprano
Andrea Trovato piano

Obres de Donizetti, Rossini, Rossini-Liszt, Tosti, Liszt, Wolf-Ferrari i Hahn



Dissabte 24 Setembre
19 hores
Església de Sant Martí d’Empúries

Sugiko Chinen piano
Luca Colombo piano

Obres de Mozart, Nakada, Ravel i Gershwin



Dissabte 8 Octubre
19 hores
Església de Sant Martí d’Empúries

TRIO LYCOPERSICON
Xavier Pomerol flauta
Ramon Aragall fagot
Carme Ubach arpa

Obres de Brotons, Debussy, Fauré, Mompou, Gabayé i Jolivet



Dissabte 15 Octubre
19 hores
Alfolí de la Sal

PIANO x2
Alessandro Calcagnile piano
Rosella Spinosa piano

Donant sò a la pelicula "The Lodger" l'Hoste, d'Alfred Hitchcock, 1926



Dissabte 29 Octubre
19 hores
Alfolí de la Sal

Miquel Jorba piano
(Guardonat al Concurs Maria Canals)

Obres de Beethoven i Schubert



Dissabte 12 Novembre
19 hores
Alfolí de la Sal

Nora Bosch Piano

Obres de Chopin i Liszt



Dissabte 3 Desembre
19 hores
Alfolí de la Sal

QUINTET 4+1
Maria Bachs flauta
Enric Tudela oboè
José María Martínezclarinet
Joan Camps trompa
Rosa Cases fagot

Obres de Joplin, Brahms, Greaves, Holcombe, Tchaikovsky,Jonhson i tema especial Disney Medley
Danses i vals de El trencanous (Tchaikovsky)



Diumenge 1 Gener
19 hores
Alfolí de la Sal

LA MATA DE JONC (quartet vocal masculí)
David de la Higuera
Albert Massip
Ramon Manent
Albert Portas

Temes Musicals: El cant de la senyera, ò mon País, triste lo cèl, sortiu sortiu, aquesta nit pasada, festara, l'exiliat, Isabel, contragoig de Sant Corneli, quant jo n'era petitet, el sastre, els traginers i l'Empordà


Associació Cultural Pau Casals
www.associaciopaucasals.cat